2

KLS SUPERLIGA: Crno-beli stoprocentni, fenomenalna partija Vilijamsa-Gosa – najbolja u Partizanu! (FOTO)

Objavljeno: 25.04.18 u 21:43

Partizan je ostvario i treću pobedu u domaćem šampionatu, prvu na gostovanju.

Crno-beli su na Dorćolu savladali ekipu Dinamika rezultatom 93:82, a meč je obeležio sjajni Najdžel Vilijams-Gos sa jednom od najboljih partija od kako je stigao u Partizan – imao je 35 poena i 12 asistencija.

Meč dve liderske ekipe B grupe Superlige počeo je mini serijom gostiju od četiri poena, nakon čega je Dinamik uhvatio priključak i ubrzo poveo nakon trojke Milisavljevića. Nekadašnji reprezentativac Srbije je pogodio još jednu trojku, nakon čega mu je šou ukrao Najdžel Vilijams-Gos koji je prvo postigao koš uz faul, a potom bio precizan i u šutu za tri. Samo osam minuta igre u prvoj deonici bilo je dovoljno pomenutom Amerikancu da postigne čak 14 poena. Na odličan način Partizan završava prvi kvartal, serijom od šest poena u kojoj je Aranitović ubacio četiri.

Parirao je tim sa Dorćola tokom prvih deset minuta, ali se već u nastavku moglo primetiti da je Partizan ‘olabavio’ odbranu igrača Miroslava Nikolića te je prednost u kontinuitetu rasla. Već na tri minuta igre u drugoj četvrtini crno-beli stižu do dvocifrene prednosti posle još jednog pogotka Vilijamsa-Gosa. Sredinom druge četvrtine je Dinamik imao dve prilike da se vrati, jednom prilikom minusa od četiri poena, kasnije i od pet, ali nisu uspeli domaći igrači. Finiš poluvremena obeležio je veliki broj slobodnih bacanja, a rezultat posle 20 minuta igre bio je 53:40 za goste.

Ista priča i u nastavku. Nekoliko minuta je trebalo igračima Partizana da na semaforu stoji razlika od čak 22 poena. Najviše zahvaljujući odličnoj roli Đorđa Gagića koji je za četiri minuta treće deonice postigao osam poena. Za prvih šest minuta nastavka meča Partizan je napravio seriju od 12:0 i u tim momentima je bilo jasno da će Dinamik teško izbeći poraz. Međutim, domaća ekipa je unela dozu neizvesnoti serijom od 8:0, ali je ipak razlika bila prevelika za iznenađenje.

U momentima kada je poslednje atome snage tim Mute Nikolića uložio za eventualni povratak, presudio je čovek koga je baš iskusni stručnjak doveo u Srbiju, Vilijams-Gos. Radonjić je trojkom mogao da posle dužeg vremena Dinamik spusti na jednocifreni minus, ali nije uspeo pošto ga je blokirao, a potom i poentirao maestralni Amerikanac. Revija dobrih poteza igrača Partizana, prvo je na asistenciju Gosa kucao Brajma, a potom i Si.

Igrači Nenada Čanka su odlično šutirali u ovoj utakmici, imali su 75 procenta uspešno pogođenih pokušaja za dva.