0

EVROLIGA: CSKA prejak, Zvezda sjajna, na kraju poraz za nauk i veru

Objavljeno: 05.04.18 u 21:04

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od CSKA u Moskvi u poslednjem meču ovogodišnjeg izdanja Evrolige rezultatom 92:81.

Sjajno je Zvezda ušla u meč, poveli su crveno-beli 9:0 koševima Lesora, Bjelice, Davidovca i Ročestija što je izazvalo promenu čitave petorke domaćeg tima.

Upravo je Davidovac u narednih nekoliko minuta ubacio još šest poena, pa je Zvezda stigla do 11 poena prednnosti – 17:6.

Ipak, vratili su se preko Higinsa i Voronceviča igrači CSKA u igru, prišli na 19:15, da bi, posle trojke Ročestija sa jedne, te nekoliko vezanih dobrih poteza CSKA sa druge, prednost Zvezde posle prvih deset minuta bila 24:23.

Druga četvrtina počela je trećom ličnom greškom Lazića, ali i povredom Karla Hajnsa, koji je napustio susret, mada je utisak da je povreta lakše prirode.

Ubrzo je CSKA stigao do prve prednosti, 26:24 trojkom Fridzona,

CSKA je pottom otišao na 29:24, ali se razigrao Stefan Janković, koji donosi izjednačenje a potom i sjajno pronalazi Omića za 31:29. Upravo je košarkaš iz Slovenije u Zvezdinom dresu ostavio svoju ekipu u vođstvu košem uz faul Klajburna, da bi na šest poena viška povećao Janković trojkom.

Posle pogodaka Fridzona, odnosno Ročestija na scenu je stupio Milko Bjelica, koji je sa pola terena pogodio za 44:37!

Početkom drugog poluvremena, posle trojke Dobrića za 10 poena viška, Milko Bjelica je napravio nesportsku ličnu grešku, potom je i Rad smanjio na 47:45, a do izjednačenja je došlo nakon koša Otela Hantera – 51:51.

Još jedan nesportski faul košarkaša Zvezde, ovog puta Ročestija, dao je šansu domaćima da povedu, što su oni iskoristili sa 55:53, da bi Higins „armejce“ odveo na 61:58.

Ubrzo je uzvratila Zvezda, serijom 8-0 preko Davidovca i Lazića povela 63:61, ali je na Lazićev pogodak usledio odgovor Voroncevića, pa je u poslednju deonicu CSKA ušao sa 64:63.

U poslednjoj deonici pali su igrači Zvezde, doduše „isečeni“ serijom od pet faulova u napadu, CSKA je pogađao kad je trebalo, pa su od 64:63 košarkaši CSKA stigli do 73:65, da bi Otelo Hanter košem iz reketa doneo i dvocifrenu razliku – 83:72.

Na ulasku u poslednji minut Dobrić je pogodio trojku, a konačnih 92:81 postavio je upravo on još jednim dalekometnim šutem.

Na kraju, crveno-beli porazom nakon više nego pristojne partije, pogotovo u prvom poluvremenu, završavaju takmičenje u Evroligi sa skorom 11-19.

Crveno-bele očekuju mečevi protiv Budućnosti u okviru finalne serije ABA lige.