NBA: Srpskih 60 poena noćas u najjačoj ligi na svetu, Jokić i Bogdanović zasenili svoje saigrače (VIDEO)

Objavljeno: 04.04.18 u 09:13

Na terenima NBA lige noćas su svoje mečeve odigrala trojica srpskih košarkaša.

Jokić u pobedi Denvera nad Indijanom, Marjanović tokom trijumfa Klipersa nad Sparsima i Bogdanović čiji je Sakramento poražen od Finiksa.

Utakmica između Kingsa i Sansa počela je sa četiri poena Bogdana Bogdanovića koji je imao dobru pokretačku energiju. Međutim iako je Srbin ubacio u tom meču 22 poena i bio jedan od najboljih poentera u obe ekipe, nije se šuterski proslavio. Sakramento je imao vođstvo samo tokom prve deonice, da bi u ostale tri vodio isključivo Finiks. Najbolju priliku za preokret Kingsi su imali pred kraj poluvremena, ali i na samom kraju meča kada je im je ipak falilo malo boljih odluka u napadu kako bi se izbegao poraz.

Najviše poena u svom sastavu postigao je Bogdan Bogdanović koji je utakmicu završio sa 22 poena, ali i šutom od 8 pogotka iz 21 pokušaja iz igre (38,1 posto). Jedino je Džoš Džekson postigao više od njega, imao je 28 poena u pobedi svoje ekipe.

(Izvor: YouTube/The NBeye Official)

Još jedno odlično veče za Nikolu Jokića koji je bio najbolji akter nove pobede Denver Nagetsa. Karamele su ovako korak bliže cilju i osmom mestu koje vodi u plej-of, ali su odlučujući mečevi tek pred izabranicima Majkla Melouna. Denveru u ovom meču nije trebalo mnogo da dođe do dvocifrenog vođstva što se desilo sredinom prve deonice, da bi se Indijana potom konsolidovala i već početkom druge stigla do preokreta. Međutim, drugo poluvreme je u potpunosti pripalo Denveru koji je slavio tek nakon uzbudljive završnice. Iako su Nagetsi slavili sa tri razlike, Pejsersi nisu imali priliku da šutiraju za pobedu pošto je uz zvuk sirene Kolison pogodio trojku za 107:104 na kraju utakmice.

(Izvor: YouTube/House of Highlights)

Protiv bivšeg kluba je sinoć na teren istrčao i Boban Marjanović koji je za 11 minuta utakmice u pobedi Klipersa nad Sparsima od 113:110 postigao osam poena, uhvatio četiri skoka i zabeležio dve asistencije.