0

EVROLIGA: Nedović dobar u pobedi Unikahe, Baskonija blizu Top 8 faze

Objavljeno: 21.03.18 u 23:11

Unikaha savladala Barselonu 95:91, dok je Baskonija deklasirala Bamberg 103:79 u mečevima 27. kola Evrolige.

Još tri kola su ostala do kraja drugog izdanja Evrolige po aktuelnom formatu od 30 mečeva, a današnji mečevi doneli su i nekoliko raspleta.

Prvo je CSKA pobedom nad Olimpijakosom obezbedio prvo mesto i pružio šansu Fenerbahčeu da u duelu sa Crvenom zvezdom proba da se izdvoji na drugoj poziciji pred početak doigravanja.

A blizu duela sa Moskovljanima je ekipa Baskonije, koja je iskoristila poraz Makabija od Fenerbahčea i pobedom nad Bambergom 103:79 pobegla Izraelcima na pobedu razlike.

Španski tim je protiv Bamberga tokom prve četvrtine napravio 13 poena razlike, na poluvremenu je rezultat bio 50:39, da bi u trećoj deonici razlika porasla na ogromnih 33 poena, pa je poslednja četvrtina predstavljala puku formalnost.

Džejson Grejndžer je ubacio 17, Ilman Diop 16, dok je kod Bamberga samo dvojac Zizis – Hikman bio raspoložen sa 17, odnosno 14 poena.

Što se pobede Unikahe nad Barselonom tiče, Danijel Dies je predvodio svoj tim saa 21 poenom uz 13 Nedovićevih, dva je dodao Milosavljević.

Mada, nije tako izgledalo, jer su igrači Barselone meč otvorili sjajno i poveli 17:5, ali su pali u igri i Unikaha je prišla na 25:19.

Do kraja poluvremena stigla je ekipa iz Malage do 49:46, potom i do maksimalnih 84:69 u poslednjoj četvrtini, ali je sastav Svetislava Pešića prišao dovoljno da utakmicu odluči penal završnica, u kojo jej Unikaha stigla do 11. pobede u sezoni, dok je Barselona ostala na brojci od devet pobeda i čak 18 poraza.