1
Evroliga

EVROLIGA: Ubedljiv poraz Crvene zvezde u Atini

Objavljeno: 20.03.18 u 22:04

U 27. kolu Evrolige Crvena zvezda je doživela poraz od Panatinaikosa u Atini 91:71 (24:15, 23:23, 30:18, 14:15).

Nije ovo bilo željeno izdanje Crvene zvezde u ‘elitnom’ takmičenju, ali bi trebalo biti iskren i reći da su Grci sa mnogo više motiva ušli u ovaj dvoboj. PAO je meč prelomio u trećoj četvrtini kada je vodio i sa ‘plus 23’ – 77:54. Na kraju ubedljivih 91:71.

Panatinaikos je fenomenalno otvorio meč i poveo sa 17:2. Činilo se da igrači ‘zelenih’ bace šporet da bi i on prošao kroz obruč, dok se četa Dušana Alimpijevića mučila u napadu. Ipak, crveno-beli su pred kraj prve četvrtine pronašli formulu, igrali su ispod koša, a Omić i Janković su bili najzaslužniji što su se crveno-beli vratili na podnošljivih ‘minus devet’ – 24:15.

PAO je dobro počeo i drugu četvrtinu, vrlo brzo je ponovo podigao prednost na ‘plus 14’ – 34:20, ali se Zvezda nije predavala. Prvo je usledila 7:0 serija srpskog šampiona, pa 5:0 trojkom Davidovca za 36:32. Ipak, već u naredna dva napada Grci su uzvratili seriju 5:0 preko Singltona i Lodžeskog, te je šampion zemlje Helena na poluvreme otišao sa prednošću – 47:38.

Grci su meč prelomii i rešili u svoju korist u tećoj četvrtini. Razigrala se trojka ‘zelenih’ Singlton, Kalates i Rivers, te je prednost domaćina rasla iz napada u napad. Na kraju treće četvrtine Panatinaikos je imao maksimalnih ‘plus 23’ – 77:54.

Crvena zvezda je u poslednjem periodu opet iskoristila pad u igri domaćina, prišla na ‘minus 12’, ali je to bilo kratkog daha. PAO je na kraju demolirao crveno-bele : .

Kod srpskog šampiona istako se Davidovac sa 17 poena, dok je 15 dodao Omić. PAO je do pobede vodio Singlton sa 21 poenom, Kalates je dodao 17, a Rivers 11 koševa.

PANATINAIKOS – CRVENA ZVEZDA 91:71 (47:38)