0

EVROKUP: Saša Obradović grabi ka finalu, Lokomotiva ne staje

Objavljeno: 20.03.18 u 19:46

Ruski tim je savladao italijanski u prvoj polufinalnoj utakmici rezultatom 82:65.

Tako je Lokomotiva došla na pobedu od finala, dok će Ređo Emilija kod kuće pokušati da produži seriju.

Gotovo od samog starta utakmice je tim Saše Obradovića imao kontrolu i vodio glavnu reč. Gosti su se držali sve do sredine druge četvrtine do kada su imali rezultatski priključak, ali je potom usledila serija domaćina od 19:5 koja je u velikoj meri odlučila ceo meč.

Nakon plus 15 na poluvremenu, Lokomotiva je u nastavku uvećavala prednost, a igrala je i odličnu odbranu što je dodatno doprinelo pobedi. Srpski stručnjak je pritom ravnomerno rasporedio minutažu svim igračima kako bi bili odmorni za narednu utakmicu u ovoj seriji koja je na programu već u petak u Italiji.

Brajan Kvale je predvodio domaćina sa 16 poena, dok su 11 imali Bab i Elegar. U italijanskoj ekipi je Kris Rajt postigao 14, a Rejnolds 13 poena.