Ruski tim je savladao italijanski u prvoj polufinalnoj utakmici rezultatom 82:65.

Povezane vesti

Tako je Lokomotiva došla na pobedu od finala, dok će Ređo Emilija kod kuće pokušati da produži seriju.

Gotovo od samog starta utakmice je tim Saše Obradovića imao kontrolu i vodio glavnu reč. Gosti su se držali sve do sredine druge četvrtine do kada su imali rezultatski priključak, ali je potom usledila serija domaćina od 19:5 koja je u velikoj meri odlučila ceo meč.

Nakon plus 15 na poluvremenu, Lokomotiva je u nastavku uvećavala prednost, a igrala je i odličnu odbranu što je dodatno doprinelo pobedi. Srpski stručnjak je pritom ravnomerno rasporedio minutažu svim igračima kako bi bili odmorni za narednu utakmicu u ovoj seriji koja je na programu već u petak u Italiji.

Brajan Kvale je predvodio domaćina sa 16 poena, dok su 11 imali Bab i Elegar. U italijanskoj ekipi je Kris Rajt postigao 14, a Rejnolds 13 poena.