2
Košarka

KVALIFIKACIJE ZA SP: Drama u Frankfurtu, Srbija poklonila pobedu Nemačkoj

Objavljeno: 23.02.18 u 21:20

Košarkaši Srbije su večeras u Frankfurtu odigrali treći kvalifikacioni meč za plasman na Svetsko prvenstvo u Kini.

Rezultat u duelu Nemačke i Srbije bio je 79:74.

Srbija je bolje ušla u današnji meč, pogotovo kada je reč o rolama Miroslava Raduljice i Ivana Paunića koji su počeli sa šesto, odnosno pet poena i doneli našem timu vođstvo od 12:4. Raduljica pogođenom trojkom odvodi Srbiju prv put na dvocifreno vođstvo već u šestom minutu meča. Serijom od 10:2 se domaćin vraća koja tera Aleksandra Đorđevića na tajm-aut.

Posle prve deonice je Srbija imala prednost od pet razlike, ali na startu druge deonice nova serija Nemaca od šest vezanih poena kojim se domaća selekcija potpuno vraća. Potom Akipnar pogađa trojku za vođstvo Pancera, a Stefan Peno gazi aut liniju za šestu izgubljenu loptu tada. Slab period Srbije, Peno je ponovo izgubio loptu, a Srbija u tri navrata ne koristi svoj napad. Međutim, Srbija uspeva da se konsoliduje i Sava Lešić ubačenim bacanjem postavlja konačan rezultat prvog poluvremena od 41:40 za Srbiju.

Slab početak trećeg kvartala na obe strane. Ukupno šest poena za četiri minuta igre, a od toga samo dva Srbije. Onda slede dobri šutevi izvan linije 6,75 što se našeg tima tiče, a pogotke su za povratak upisali Todorović i Paunić. Veoma uzbudljiv kraj treće četvrtine, Tepić je pogodio bacanje za minus jedan, nakon čega je Gifaj promašio šut, da bi u poslednjim sekundama precizan bio Ilija Đoković za vođstvo 59:57 Srbije pred poslednjih deset minuta.

Na početku poslednje četvrtine nova trojka Đokovića za plus pet gostujuće reprezentacije, ali onda sledi veoma lako primljen koš. Potom promašaj našeg nacionalnog tima, a Saibu pogađa trojku za novo izjednačenje. Nakon promašaja Ognjena Jaramaza, sudije prestrogo sviraju nesportski faul Milenku Tepiću nakon čega Srbija prima pet poena iz te situacije, dva bacanja Saibua, pa potom trojka Doreta za ukupnu seriju od 10:0 i najveće vođstvo Nemačke od plus sedam. Todorović potom trojkom održava Srbiju u igri, ali Nemci opet beže na sedam poena razlike na četiri minuta do kraja. Na oko dva minuta do kraja Raduljica pogađa uz faul, a nakon bacanja je Srbija opet na minus tri.

A potom ključan momenat, Saibu faulira Todorovića, ali Srbin ne pogađa nijedno bacanje na minusu od tri razlike. Srbija nije iskoristila svoju šansu, da bi potom bio i načinjen faul nad Akpinarom. Na 77:72 je i Marko Simonović promašio šut za tri, a potom napravio i novi faul.

Najbolji u našem timu ponovo je u ovim kvalifikacijama bio Miroslav Raduljica sa 22 poena, dok je još jedino Paunić bio dvocifren sa 10. Bencing je na drugoj strani imao 17, dok je Hartenštajn upisao 11.