0

ABA LIGA: Mega preznojila Cedevitu u Zagrebu (VIDEO)

Objavljeno: 20.01.18 u 20:00

U 17. kolu ABA lige Cedevita je na svom parketu savladala Mega Bemaks 75:73 i nastavila borbu za jednu od prve dve pozicije na tabeli.

Mega je opasno pokazala zube u ‘Draženovom domu’. Posle prve četvrtine Zagrepčani su vodili 19:14, ali je tim iz Sremske Mitrovice uzvratio istom merom, te se na poluvreme otišlo rezultatom 33:33. Mega je u poslednju deonicu ušla sa vođstvom 57:51 i moglo si naslutiti iznenađenje. Ipak, serijom 7:0 Cedevita je prvo stigla do izjednačenja, a potom i vodila sa 74:68 minut i po pre kraja. Mega je serijom 5:0 ponovo došla u priliku da se bori za pobedu u Zagrebu, ali je posle poena Markote sa linije za slobodna bacanja Cedevita slavila 75:73, a Lazić je imao šut za izjednačenje i promašio.

Cedevitu je do pobede vodio Musa sa 14 poena, Nikols je ubacio 13 poena, Čeri 12, a Markota 10 koševa. Kod Mege se istakao Bitadze sa neverovatnih 23 poena, a dvocifreni su još bili Fundić sa 11 i Rebić sa deset koševa.