0

EVROLIGA: Ubedljiv trijumf Makabija nad Zvezdom u senci povrede Džejmsa Feldina

Objavljeno: 18.01.18 u 21:59

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Makabija rezultatom 89:75 u meču 19. kola Evrolige, ali mnogo više od poraza crveno-bele bi mogla da zaboli povreda sjajnog Džejmsa Feldina.

Od samog početka Makabi je nametnuo svoj ritam, poveo je „ponos Izraela“ 12:5, ali je Zvezda uspela da dođe do 14:14 najviše zahvaljujući sjajnom početku meča Dilana Enisa.

Ulazak Norisa Kola doneo je novi nalet Makabija, prva četvrtina je završena 23:16, početkom druge deonice prednost Makabija je postala dvocifrena, 28:18, a taj 12. minut meča doneo je, pored rezultatskog odlepljivanja Makabija, i povredu Džejmsa Feldina, koji je tokom prodora nagazio na nogu jednog od igrača Makabija, posle čega je pogodio oba slobodna bacanja, ali je napustio parket šepajući i do kraja se nije vraćao u igru.

Uspeli su Jovanović i Dangubić da crveno-bele primaknu na 32:26, ali se razigrao Aleks Tajus, odveo Makabi do nove dvocifrene prednosti (38:27), što je do kraja poluvremena samo poraslo na 47:29.

Početkom drugog poluvremena Makabi je otišao na 50:31, tada je gostujući sastav napravio seriju 10-0, zahvaljujući Bjelici i Lesoru koji je iznudio nesportsku ličnu grešku Kejna, prišla je beogradska ekipa na minus od sedam poena, ali je pri rezultatu 55:48 Davidovac napravio grešku, što je za posledicu imali nesportsku ličnu grešku Lazića, pa je Makabi iskoristio poklon, odbio nalet i, uprkos izgubljenoj trećoj četvrtini, sačuvao vođstvo bez većih problema do kraja.

Ovo je bila prva pobeda tima iz Izraela nakon četiri vezana poraza od Crvene zvezde.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džekson sa 22 poena, dok je kod Zvezde bolji od ostalih bio duo Ročesti – Lesor.

Makabi – Crvena zvezda 89:75 (23:16, 24:13, 17:23, 25:23)

Hala: Menora Mivtačim. Gledalaca: 10.500. Sudije: Hristodulu (Grčka), Peruđa (Španija), Viklicki (Češka).

Makabi: Tomas 10, mašur, Rol 7, Kejn 14, Tajus 15, Dibartolomeo 6, Koen, Kol 10, Bolden 1, Parahuski 4, Zosman, Džekson 22.

Crvena zvezda: Radičević, Dangubić 9, Davidovac 6, Lazić 2, Dobrić 5, Feldin 6, Janković, Ročesti 10, Lesor 10, Enis 7, Jovanović 7, Bjelica 13.