Evrokup

FOTO Screenshot

EVROKUP: Cedevita ne može sa pulenima Saše Obradovića, furiozna Gran Kanarija

Objavljeno: 16.01.18 u 21:04

Lokomotiva iz Kubana je nastavila sjajan niz od 22 vezane pobede, danas je savladana Cedevita sa 69:64.

Pobeda ekipe srpskog stratega je bila dosta lakša nego što rezultat to prikazuje pošto je Lokomotiva imala čak i plus 18.

Veoma neefikasna prva četvrtina u kojoj je ubačeno samo 24 poena, od toga svega 10 Cedevita. Do poluvremena je ritam podignut, a domaćin je bio na granici dvocifrenog vođstva. Međutim početkom trećeg kvartala novi veliki pad Zagrebčana koji su i u tom periodu unbacili samo 10 poena. U tom delu utakmice je i rešeno pitanje pobednika, iako je hrvatski tim imao sjajnu seriju u finišu zbog koje je izgubio sa samo pet poena razlike.

Frenk Elegar je u ruskom timu bio najbolji sa 20 poena, dok je Trevor Lejsi ubacio 19. Na drugoj strani su po 14 imali Damir Markota i Demetris Nikols.

Gran Kanarija je neočekivano ubedljivo u Istanbulu savladala Galatasaraj reultatom 108:86. ‘NBA poluvreme’ su imali gosti koji su za prvih 20 minuta igre ubacili čak 57 poena. Takav ritam Galata nije mogla da isprati, ni u prvom, a ni u drugom poluvremenu gde je španska ekipa takođe briljirala.

Denis Sili je ubacio 19 poena, dok su po 15 imali Markus Erikson i Ondrej Balvin. U domaćem sastavu je najbolji bio Dahuan Samers sa 21.