0

ABA LIGA: Partizan slavi Vilijams-Gosa!

Objavljeno: 14.01.18 u 18:57

Košarkaši Partizana savladali su Igokeu u Laktašima u meču 16. kola ABA lige 74:67.

Partizan je nešto bolje otvorio meč, Gagić je vezao dva pogotka, potom su i Gavrilović trojkom te Veličković posle velike borbe povećali na 9:5, a maksimalnih 11:5 doneo je Gagić posle faula Rikića.

Usledio je pad Partizana, dugo nisu uspeli da pogode koš rivala, Ljubičić i Radivojević su primakli domaći tim na 11:10. „Prazan hod“ crno-belih prekinuo je Veličković sa 13:10, ali su Rikić i Šibalić doneli preokret.

Do kraja, još je samo Gos pogodio za dva, Igokea jedno slobodno bacanje, pa je rezultat bio 15:15 nakon prve četvrtine.

Druga deonica započela je lošim rešenjima u napadu, blokadama Lija i Tanaskovića, ali su se potom razigrali igrači Partizana. Gagić i Aranitović vratili su četiri poena viška, da bi Aranitović još jednim pogotkom odveo goste na šest poena viška.

Nisu tu stali, posle tajm-auta Igokee Gagić je povećao na devet, ali su potom „pali“, i usledila je serija 12:0 za 34:30, pa je na poluvremenu Igokea imala četiri poena plusa.

Početak trećeg perioda doneo je igru koš za koš, držala je Igokea prednost do rezultat a 45:40, kada su Novica Veličković i Đoko Šalić kreirali seriju 16-0 za 56:45, što su dobro čuvali igrači Nenada Čanka, ali su domaći košarkaši, potpomognuti tehničkom greškom Đorđa Gagića, te faulom Veličkovića nad Šibalićem pri šutu za tri poena, stigli do 65:65.

Potpuni preokret sprečio je Vilijams Gos, koji je trojkom na početku poslednjeg minuta odveo crno-bele na tri poena razlike, što je kasnije potvrdio Veličković sa slobodnih bacanja.

Upravo je kapiten Partizana bio najbolji akter meča sa 25 poena, dok je Rikić sa druge strane ubacio 15.