4

ABA LIGA: Razigrao se Janković i pokazao da je ‘materijal’ za šampiona, debitovao Enis (VIDEO)

Objavljeno: 17.12.17 u 20:55

Sem Jankovića, ponovo je sjajan u pobedi Crvene zvezde bio Džejms Feldin koji je u izvanrednoj formi.
Na gostovanju u Baru je Crvena zvezda rezultatom 82:74 porazila ekipu Mornara u 12. kolu ABA lige.

Sam početak utakmice obeležio je egal, ali se odmah mogao primetiti umor igrača Crvene zvezde prilikom ispadanja u odbrani, što su Barani kažnjavali. Prvu ozbiljniju seriju pravi Mornar i to od 7:0 zahvaljujući Urošu Lukoviću koji je veoma raspoloženo otpočeo meč. Prvim poenima danas i prvom trojkom za Zvezdu na utakmici, Džejms Feldin smanjuje zaostatak svoje ekipe, ali Mornar nastavlja sa veoma dobrom igrom u napadu. Barani uspevaju na tri minuta do kraja prvog kvartala da dođu do dvocifrene prednosti, šutirali su 10/10 uz sjajnog pokretača tima Dereka Nidama. Onda mu se pridružio i Rejli Ros koji dovodi Mornar na čak plus 13 u prvoj deonici.

Zvezda je u drugu četvrtinu ušla sa minusom od ravno deset poena, znatno bolja igra u odbrani Crvene zvezde, pogotovo kada je Matijas Lesor u pitanju koji je dvaput u jednom napadu blokadama odbranio svoj koš. Igra prerasta u rat na terenu, sa jedne strane Feldin i Ročesti, a sa druke Nidam i Rejli-Ros. Veoma raspoloženi igrači diktiraju tempo, a za nijansu su uspešniji Zvezdini koji zaostatak spuštaju na samo pet razlike. Sredinom drug četvrtine dva izuzetno atraktivna poteza koja će se sigurno naći u potezima kola, prvo Rejli-Ros izvanredno blokira Lesora, a potom, Janković snašno kuca pored Lukovića. Stefan Janković je bio i inicijator povratka Zvezde koja je gubila 13 razlike u finišu prvog kvartala, da bi imala vođstvo od dva poena na kraju drugog. Odlično veče za mladog centra.

Igralo se samo 100 sekundi drugog poluvremena, a Davidovac i Feldin su prednost Zvezde podigli na maksimalnih plus sedam do tada. Par minuta kasnije, ista dva igrača svojim koševima donose i dvocifreno vođstvo crveno-belima nakon velikog preokreta u prethodnom kvartalu. Zvezda ulazi u odličnu seriju i kažnjava sve češće greške domaćeg tima. U jednom momentu je ritam igre pao ali je i dalje Zvezda bila ta koja se pitala na terenu. U finišu serija treće deonice serija slobodnih bacanja, ali Mornar nije uspevao da se spusti na jednocifreni zaostatak. Ipak, posle dugo vremena Mugoša pogađa trojku za Mornar kojom crnogorska ekipa dolazi na minus osam.

Na početku završnih 10 minuta, Mugoša još jednom pogađa trojku i vraća u igru Mornar. Alimpijević reaguje izmenom i na parket šalje Dilana Enisa koji je danas debitova u dresu Crvene zvezde i odigrao prve minute. Ipak Kanađanin je kratko bio u igri, pošto je strateg crveno-belih odlučio da na teren vrati Ročestija. Na pet minuta do kraja je Luković spustio Mornar na samo pet poena zaostatka, ali se tokom cele četvrte četvrtin u ‘gustim’ situacijama odlično snalazi Zvezda koja ponovo beži. Crveno-beli takođe nisu dopustili neizvesnu završnicu već su veoma dobro odigrali na kraju utakmice i bili na pragu da čak ostvare i pobedu sa dvocifrenom razlikom.

U pobedničkom timu su najbolji sa po 18 poena bili Feldin i Janković, Ročesti je postigao 13, a Davidovac 10. Takođe je 18 imao i Luković na drugoj strani, Nidam je upisao 15, a Rejli-Ros 14.