0

BUNDESLIGA: Mačvan kao Jokić, kapiten reprezentacije na granici tripl-dabla, odličan i Jović!

Objavljeno: 03.12.17 u 20:22

Košarkaši minhenskog kluba ostvarili su pobedu na gostovanju ekipi Jene, rezutatom 85:75.

Bavarci na ovoj utakmici nisu dali previše šansi domaćinu, koji je doduše imao blagu prednost tokom prvog dela utakmice, međutim u nastavku je lider šampionata dodao gas i slavio dvocifrenom razlikom.

Ekipu Aleksandra Đorđvevića je do 13. uzastopne pobede u svim takmičenjima predvodio kapiten reprezentacije Srbije, Milan Mačvan, koji je za 29. minuta na parketu ostvario učinak od devet poena, 10 skokova i čak osam asistencija.

Zapaženu ulogu imao je i Stefan Jović, koji je uz osam poena imao i isto toliko asistencija. Efikasniji od našeg tandema bio je Hobs, koji je upisao 14 poena.

Posle 12 odigranih utakmica ekipa Bajerna črvsto drži čelnu poziciju u šampionatu sa učinkom od 11 poebeda i samo jednog poraza.