0

ABA LIGA: Simultanka sjajnog Muse sa Baranima, za ubeljivu pobedu Cedevite

Objavljeno: 18.11.17 u 23:00

Zagrepčani su na domaćem parketu upisali pobedu nad ekipom Mornara, rezultatom 99:74, u utakmici 9. kola regionalnog šampionata.

Ekipa Jura Zdvoca postepeno je lomila svog rivala i do odlaska na veliki odmor došla do prednosti od deset poena.

Cedevita je utakmicu rešila u trećoj deonici, koju je dobila rezultatom 32:22, i tako duplirala prednost sa poluvremena pred poslednjih deset minuta.

Poslednja četvrtina praktično je bila samo formalnost, a domaćin je do kraja svoju prednost uvećao na konačnih plus 25.

Meč u „Domu sportova“ u Zagrebu obeležila je sjajna partija mladog Džanana Muse, koji je utakmicu završio sa 35 poena (5/6 za dva, 5/6 za tri poena), a uz to je dodao i pet skokova i tri asistencije. Dobru partiju pružio je i Roko Leni Ukić koji je dodao 15 poena a dvocifreni su bili i Kris Džonson, odnosno Andrija Stipanović sa po 10 poena.

Sa druge strane, u ekipi Mornara najefikasniji je bio Rejli Ros sa 17 poena, Uroš Luković dodao je 14, a dvocifren je bio i Strahinja Mićović sa 13 poena.