0

EVROLIGA: Makabi srušio ‘kralja’ na krilima sjajnog Dešona Tomasa

Objavljeno: 09.11.17 u 22:13

Košarkaši Makabija savladali su Real iz Madrida u meču 6. kola Evrolige rezultatom 90:83.

Utakmica je većim delom bila egal, iako su obe ekipe u nekom momentu utakmice imale osetnu razliku – Real je imao 10 poena viška u finišu prve četvrtine (30:20), dok je Makabi imao devet u završnici poluvremena (47:38).

Upravo tu razliku Makabi je napravio serijom 13-0, kada je od 38:34 za Real stigao do prednosti 47:38, nakon čega su igrači „ponosa Izraela“, uz uspešno odbijen nalet pri kraju poslednje četvrtine kada je Real stigao i do svog poslednjeg vođstva na meču (66:64), uspeli da dođu do veoma važne pobede.

Briljirao je Dešon Tomas sa 21 poenom u domaćem timu, a odličan je bio i Majkl Rol sa 16 poena.

Sa druge strane, uzrok poraza Reala možda se krije i u nešto lošijoj večeri Luke Dončića, koji je pogodio tek pet od 14 šuteva iz igre (tri puta za dva i dva puta za tri), ali je mladi Slovenac susret završio sa 19 postignutih poena i bio je najefikasniji u sastavu iz Madrida.

Realu je ovo bio drugi poraz, dok je Makabi stigao do četvrte pobede.