0

ABA LIGA: Cedevita razbila očajnu Olimpiju za petu pobedu

Objavljeno: 04.11.17 u 20:44

Zagrepčani su na domaćem terenu bez većih poteškoća slavili protiv „Zmajčeka“ rezultatom 84:60 , u utakmici 7. kola regionalnog takmičenja.

Ekipa Jureta Zdovca je tokom čitavog susreta imala rezultatsku prednost, a ključan period bio je kraj treće i početak četvrtine kada je domaćin potpuno rezuiltatski odmakao.

Olimpija je dosta olakšala posao domaćinu velikim brojem izgubljenih lopti, a poslednji priključak imali su na četiri minuta pre kaja treće deonice pri rezultatu 40:38.

Od tog momenta usledila je serija Zagrepčana, koji su u poslednji desetominutni period ušli sa vođstvom od 55:42, a ono je u poslednjem kvartalu iz minuta u minut raslo i na kraju dostiglo maksimalnih plus 24.

Najefikasniji u redovma Cedevite bio je Andrija Stipanović sa 18 poena i pet skokova, dok su po 14 dodali Demetris Nikols i Roko Leni Ukić.

Kod gostiju jedini dvocifreni bio je Devin Oliver sa 13 poena i pet skokova, dok je Domen Lorbek dodao osam.