3

ABA LIGA: Zvezda dobila OIimpiju, ali i Jankovića (VIDEO)

Objavljeno: 08.10.17 u 18:45

Crvena zvezda je kao gost u 3. kolu ABA lige savladala Olimpiju 82:73 (18:29, 25:13, 21:16, 18:15) i nastavila seriju pobeda pred debi u novoj sezoni Evrolige.

Nije ovo ono što navijači žele od Crvene zvezde, ali se pobedi u zube ne gleda. Ono što može da obraduje Delije jeste buđenje mladog centra Stefana Jankovića koji je u prva dva kola postigao svega četiri poena, a danas u Ljublajni 13 koševa.

Crvena zvezda je meč počela serijom 5:0, ali se domaćin veoma brzo konsolidovao i preko Horvata serijom 9:0 poveo sa 11:7. Do kraja prve četvrtine tim iz Ljbuljane je stigao do velikih ‘plus 11’ – 29:18.  U drugoj četvrtini Crvena zvezda je podigla nivo odbrane, ali je OIimpiju presekla odluka sudija. Naime, pri prodoru Dangubića, Horvat je pao na parket, arbitar Radović je to procenio kao simuliranje  i pokazao nesportsku Slovencu. On nije mogao da se pomiri sa tom odlukom, te je zaradio i tehničku, to jeset isključenje. Crvena zvezda je to znala da iskoristi i istopi prednost domaćina. Fenomenalan je bio mladi centar crveno-belih Janković, koji je sa 11 poena završio poluvreme. On je u poslednjem minutu trojkom započeo, a Dobrić dovršio seriju Crvene zvezde 5:0 za vođstvo na poluvremenu 43:42.

Drugi deo igre počeo je serijom Olimpije 5:0, ali je Crvena zvezda uzvratila istom merom i povela 48:47. Tada su se u crveno-belom dresu razigrali Radičević i Lesor i šampion ABA lige je stigao do njaveće prednosti 62:53. Uspela je Olimpija trojkom Badžima da se vrati na ‘minus šest’ – 56:62, a u poslednjih deset minuta ušlo se sa vođstvom Zvezde 64:58. U poslednjem periodu Crvena zvezda je povela sa 67:58, ali je Morgan vezanim poenima opet vratio na ‘minus šest 61:67. Posle igre koš za koš, Crvena zvezda je pitanje pobednika rešila dva minuta pre kraja trojkom Dobrića, a sve je začinio sa linije za slobodna bacanja Ročesti. Crvena zvezda je na kraju slavila ubedljivo 82:73.

Crveno-bele je do pobede vodio Dobriž sa 17 poena, Ročesti je dao poen manje, a Janković je stao na 13 koševa, od čega 11 u prvom poluvremenu. Kod Olimpije istakao se Batl sa 17 poena, dok je Badžim ubacio 12.

OLIMPIJA – CRVENA ZVEZDA 73:82 (42:43)

Dvorana: Tivoli.
Sudije: Radović, Koljenšić,Dragojević.

OLIMPIJA: Kastrati, Barbarič, Radulović, Oliver, Špan, Bubnić, Badžim, Morgan, Šćekić, Batl, Jurček, Horvat 7.
CRVENA ZVEZDA: Kešelj 2, Radičević 4, Dangubić 5, Lazić 4, Lazarević 2, Antić, Dobrić 17, Janković 13, Ročesti 16, Lesor 12, Jovanović, Bjelica 7.