Evrobasket 2022

Ni maestralni Damijan Kulig nije mogao da pomogne Poljacima da dođu do pobede.

EUROBASKET: Presudilo iskustvo Grka protiv Poljske, dominirao duo Slukas – Kalates

Objavljeno: 06.09.17 u 18:38

Posle tri vezana poraza, Grci su rezultatom 95:77 porazili Poljsku i izbori dalji plasman na Evropskom prvenstvu.

Poljaci su eliminisani sa Eurobasketa nakon današnjeg poraza od Grčke u jednoj neizvesnoj utakmici.

Ta selekcija je bolje ušla u meč nošena Kuligom i Pontikom koji su delovali odlično u prvoj četvrtini u kojoj je Poljska postigla čak 29 poena. Ali je nakon toga opato tempo i Grci su prešli u vođstvo koje je na poluvremenu iznosilo šest razlike.

U neparnoj četvrrtini se ponovo bolje pokazala ekipa Poljske. Opet taj Kulig koji je danas uz Slukasa na drugoj strani bio ubedljivo najbolji akter utakmice. Prednost Grka se topila pa je na kraju trećeg perioda bilo samo plus tri.

Ipak, kada je bilo najvažnije, Grčka je zaigrala dosta bolje i skoro bez ikakvih problema nadigrala Poljsku u poslednjoj četvrtini.

Slukas je sa 26 poena bio najbolje raspoložen u Grčkoj, a ništa slabiji utisak nije ostavio Nik Kalates koji je postigao 24 koji je imao i 10 asistencija. Jorgos Printezis je meč završio sa 14 poena. Damjan Kulig je ubacio 26 za Poljake, Vačinski je imao 17, a Kozarek 12.

GRČKA – POLJSKA 95:77
(23:29, 26:14, 21:24, 25:10)

GRČKA: Kalates 24, Burusis 10, Slukas 26, Papas 3, Papajanis 8, Printezis 14, Papanikolau 8, Mancaris, Agravanis, Papapetru 2, Bogris, Adetokumbo

POLJSKA: Sokolovski 2, Čel, Sloter, Kulig 26, Zamojski 5, Ponitka 8, Vačinski 17, Košarek 12, Gjelo, Karnovski 7, Grušecki, Hričanjuk