0
Košarka

UNIVERZIJADA: Prva pobeda Srbije, blistao Marko Tejić

Objavljeno: 20.08.17 u 21:08

Univerzitetska reprezentacija Srbije startovala je pobedom na letnjoj Univerzijadi koja se održava u Kineskom Tajpeju.

Naša reprezentacija je u prvom kolu bila bolja od Mađarske, a rezultat je bio 70:62 (19:15, 11:12, 10:19, 30:16).

Posle izjednačenog prvog poluvremena, selekcija Mađarske je pre svega zahvaljujući odličnom šutu za tri poena uspela da stekne prednost, ali su naši reprezentativci zahvaljujući dobroj odbrani otišli na poluvreme sa prednošću od tri poena. Odluka je pala u poslednjoj četvrtini koju su srpski košarkaši sjajno odigrali i dobili sa čak 14 poena razlike.

U našoj reprezentaciji je najefikasniji bio Marko Tejić sa 22 poena, a pratili su ga Đoković sa 16 i Jovanović sa 13 poena. Kod Mađara je najbolji bio Keler sa 15 postignutih poena.

U okviru drugog kola grupe „A“ reprezentacija Srbije se u ponedeljak od 11:30 časova sastaje sa selekcijom Južne Koreje.