1
Evrobasket 2022

SRBIJA U OSMINI FINALA: Naše košarkašice savladale Sloveniju (FOTO)

Objavljeno: 19.06.17 u 17:26

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u osminu finala Evropskog prvenstva u Češkoj!

Naše košarkašice su trijumfovale ubedljivom pobedom nad Slovenijom rezultatom 88:69 u meču trećeg kola grupe C

Sa koje pozicije će aktuelne šampionke Evrope u ‘nokaut’ fazu, zavisi od ishoda utakmice između Francuske i Grčke. Očekivana pobeda Francuskinja doneće nam drugo, a senzacija Grkinja treće mesto.

Srbiji je za plasman u osminu finala Evropskog prvenstva u Češkoj bila potrebna pobeda protiv Slovenije od najmanje šest poena.

Iako nedovoljno oporavljene, i Ana Dabović i Sonja Petrović našle su se u startnoj petorci, zajedno sa kapitenom Jelenom Milovanović, Nevenom Jovanović i Sarom Krnjić.

Naše košarkašice su povele ali je Slovenija izjednačila rezultat, a zatim i na kratko povela. Sonja Petrović je bila najefikasnija igračica našeg tima sa 13 poena u prvih 20 minuta, Jovanovićeva je ubacila devet, a Maja Škorić šest, uz četiri skoka, sva četiri u napadu. Prvo poluvreme se završilo rezultatom 44:41 u korist Srbije.

Drugo poluvreme Srbija je započela sa dve trojke, a zatim nastavila da niže poene povećavajući vođstvo.

Utakmica je nastavljena u istom ritmu, dominacijom naših devojaka.

U ekipi Slovenije značajnije pogotke postigle su Prželjova i Oblak.