0

SLS: Borac ubedljiv kod kuće, Mega iskoristila poraz FMP-a

Objavljeno: 22.05.17 u 21:56

U 10. kolu Košarkaške lige Srbije Vršac je izgubio od ekipe Mega Leksa, dok je Borac bio bolji od Subotice.

Ekipa Vršca je prve tri četvrtine započela vođstvom, ali je Mega uspevala da preokrene igru u svoju korist i svaku od njih završi sa par poena prednosti. (26:28, 45:50, 67:71)

Poslednja četvrtina počinje drugačije, naime Mega nastavlja u stilu pobednika i slobodnim bacanjima povećava vođstvo, dok Vršac u poslednjim minutima propušta mnoge šanse za trojke, što dovoodi do konačnog rezultata 87:92.

U timu Vršca najbolje su se pokazali Nikola Jeftić sa 20 i Stefan Fundić sa 19 poena.

Za pobedu Mege najznačajniji su bili Ognjen Jaramaz sa upisanih 26 i samo godinu dana mlađi Kaba Alfa sa 20 poena.

Borac je igru počeo lagano i došao do vođstva odmah na početku, ali Spartak iz Subotice je u samom finišu prve četvrtine poveo sa dva poena razlike. (18:20)

Kako je Spartak igrao u oslabljenom sastavu, Borac dolazi do velikog vođstva na kraju prvog poluvremena. (45:31)

Drugo poluvreme je nastavljeno u istom ritmu, vođstvom Borca. Subotički Spartak nije imao više snage da ponovi situaciju iz prve utakmice sa ekipom Borca.

Borac je pobednik ove utakmice sa rezultatom 84:76.

Istaknuti igrači bili su Marko Radonjić (Borac), i Igor Kesar i Ivan Jelenić (Spartak).

Pripremila: Katarina Stevanović