1
Košarka

IZNENAĐUJUĆ REZULTAT U ’PIONIRU’: Vođstvo Vršca na poluvremenu protiv uspavanog Partizana!

Objavljeno: 21.04.17 u 20:50

Košarkaši Partizana trenutno igraju svoj meč prvog kola Superlige, protiv ekipe Vršca gde gosti na poluvremenu imaju prednost od 41:35.

Crno-beli kao da su preopušteno ušli u ovaj meč, što su gosti iskoristili na najbolji mogući način.

Nakon prve četvrtine u kojoj smo videli izjednačenu korašku, drugoa deonica donela je odličnu igru Vrščana, koji su kaznili bezidejnu i neefikasnu igru favorizovanog rivala i do polovine ovog perioda došli i do 12 poena prednoti (37:25).

Crno-belima je malo šta tokom prvih 20 minuta polazilo za rukom, pogotovo početkom drugog kvartala gde su za gotovo sedam minuta postigli svega šest poena. To je unelo i dosta nervoze u njihove redove pa smo videli po jednu tehničku grešku za Novicu Veličkovića i Stefana Birčevića.

Ipak do kraja prvog dela igre Partizan je nešto agresivnijom odbranom uspeo da prepolovi ovaj zaostatak i na odmor ode sa zaostatkom od šest poena.

Jedini raspoloženi igrači u redovima crno-belih posle 20 minuta igre su Adin Vrabac sa 10, odnosno Vanja Marinković sa 8 poena, dok iz redova  gostiju izdvojio Fundić sa 11 poena.