0

EVROLIGA: Makabijeva pobeda za Zvezdu, Panatinaikos bolji od Bamberga

Objavljeno: 09.02.17 u 22:08

Odigrane su i poslednje dve utakmice u okviru današnjeg programa 22. kola Evrolige. Makabi je savladao Baskoniju, dok su košarakaši Panatinaikosa bili uspešniji od Brose Bamberga.

Košarkaši Makabija savladali su ekipu Baskonije u Tel Avivu rezultatom 85:84, iako je sve izgledalo kao da će pobeda biti mnogo ubedljivija.

Od samog početka meča tim iz Tel Aviva je diktirao tempo, vodili su domaći košarkaši sa 8:0, pa 16:9, da bi na kraju prvog perioda bilo 22:18.

U drugoj četvrtini Baskonija je nekoliko puta prilazila na dva poena manjka, ali nije imala snage za preokret, i na poluvreme je Makabi otišao sa sedam poena viška – 46:39.

Treći period doneo je rast prednosti, rezultat je u jednom trenutku bio 55:39, i činilo se da je Makabi praktično pred pobedom, ali je Baskonija u poslednjoj četvrtini uzvratila udarac. Koš po koš, smanjivali su Italijani prednost Makabija, i stigli su do šanse da poravnaju rezultat, ali je Larkin promašio šut za tri poena pri rezultatu 85:82. Uspela je Baskonija da da još jedan koš do kraja, ali samo dva poena, pa im je Makabi naneo 12. poraz u sezoni, što ide na ruku Crvenoj zvezdi, pošto Baskonija ima isti skor sa crveno-belima nakon 22 meča.

U poslednjem meču večeri, Panatinaikos je bio bolji od Brose Bamberga, čime su Grci Nemce izbacili i definitivno iz trke za plasman u najboljih 16.