0
Košarka

TBL: Dobra partija Micova nedovoljna Galati u sudaru evroligaša

Objavljeno: 02.01.17 u 21:41

Ekipa Darušafake ubedljivo je savladala Galatasaraj u gostima, rezultatom 87:72 u utakmici 13. kola turske lige.

Posle prilično izjednačenog prvog poluvremena, u hali Abdi Ipekči drugi deo meča doneo je potpunu dominaciju ekipe Darušafake. Izabranici Dejvida Blata odigrali su sjajno drugo poluvreme pa su na kraju upisali ubedljivu pobedu nad gradskim rivalom.

Domaćinu nije pomogla ni odlična partija Vladimira Micova koji je meč završio sa 17 poena i tri asistencije a odličnu partiju pružio je i bivši košarkaš Zvezde Blejk Šilb koji je postigao 15 poena.

Darušavaku je do pobede predvodio američki trio Skoti Vilbekin, Bred Vonamejker i Džejms Anderson sa po 15 poena. Na meču je takođe nastupio i doskorašnji centar Cibone, Ante Žižić koji je meč završio sa po četiri poena i skoka.

Pripremio: Vladimir Kolarik