0

FIBA LIGA ŠAMPIONA: Belgijanci bolji od Sasarija u meču sa malim brojem poena

Objavljeno: 21.12.16 u 00:20

Ekipa Šarlroe je rezultatom 63:57 pobedila Dinamo Sasari u grupi E Lige šampiona.
Gostujuća ekipa je bolje otvorila meč, ali su se ubrzo Belgijanci priključili rezultatski i nisu ispali iz igre. Već početkom drugog kvartala je došlo do preokreta, domaćin je imao prednost koju je sačuvao do pauze.

U nastavku je belgijski klub razbio Italijane u najefikasnoj četvrtini. Šarlroa je ubacila 21 poen u trećem kvartalu što je tačno trećina od ukupnog broja poena tog tima. Do kraja je sasari pokušavao da se vrati, ali bezuspešno.

Libert je sa 17 poena bio najbolji u ekipi pobednika, dok je Jaročević dodao 10. U suparničkom taboru je Derkol bio jedini dvocifren sa 11 poena.

Ovom pobedom je u Partizanovoj grupi Šarlroa izjednačila učinak sa Dinamo Sasarijem, obe ekipe sada imaju skor 4-6.