0

ABA LIGA: Cibona ubedljiva, Zadar izbegao katastrofu

Objavljeno: 27.11.16 u 23:36

Košarkaši Cibone savladali su Zadar u poslednjem meču današnjeg programa ABA lige 82:73.

Cibona je do pobede došla mnogo lakše nego što rezultat pokazuje. Poveli su „Cibosi“ sa 6:0, Zadar je preokrenuo na 12:8, i to je bilo sve. Tri minuta pre kraja prvog poluvremena, rezultat je glasio 42:19.

Uspeli su Zadrani da se koliko – toliko vrate u meč, prišli su na 67:61 sredinom poslednje četvrtine, ali su košarkaši ekipe iz Zagreba uspešno odoleli i zabeležili sedmi trijumf uz četiri poraza, dok Zadar ima suprodan skor – četiri pobede i sedam poraza.

Najefikasniji u timu Cibone bio je Rejnolds sa 21 poenom, a Šakić je ubacio 20, dok su Mazalin i Ramljak u Zadru imali po 15.