0

ABA LIGA: Igokea izdržala u neizvesnoj završnici i srušila Zadar

Objavljeno: 03.11.16 u 18:51

U prvoj utakmici osmog kola ABA j.t.d. lige, Igokea je slavila na gostovanju Zadru rezultatom 83:90.

Ekipa Zadra je bolje počela utakmicu i već posle 10 minuta imala prednost od sedam poena, ali su gosti iz Laktaša napravili preokret u nastavku i već do poluvremena vodili sa tri poena razlike.

Novi preokret smo videli u trećoj deonici koja je ponovo pripala domaćem timu, kada je ponovo rezultatski tas prešao na njihovu stranu.

Ovaj meč je bio prepun preokreta, a to je potvrdila i poslednja deonica u kojoj je Igokea ponovo došla do vođstva i krajnjeg trijumfa.

Čak 29 datih poena i 18 primljenih u poslednjih 10 minuta bila su dovoljna Aleksandrovčanima za trijumf na ovom vrućem gostovanju.

Najefikasniji je bio Ivan Ramljak, košarkaš Zadra koji je ubacio 18 poena, ali mu je na drugoj strani parirao Rikić sa 17 koševa.