2

EVROLIGA: Panatinaikos lagano sa indisponiranom Zvezdom (VIDEO)

Objavljeno: 28.10.16 u 22:04

Posle fenomenalne pobede nad Barselonom u trećem kolu Evrolige Crvena zvezda doživela je poraz od Panatinaikosa u Atini 70:59 (23:14, 23:11, 15;16, 9:18).

Na kraju je Zvezda izbegla debakl, jer je nadigrala domačina u drugom poluvremenu, ali je prednost Panate sa poluvremena bila nedostižna.

Panatinaikos – Crvena zveda 70:59 (23:14, 23:11, 15:16, 9:18)

Atina – Dvorana: OAKA arena. Gledalaca: 9.300. Sudije: Luiđi Lamonika (Italija), Olegs Latiševs (Letonija), Sašo Petek (Slovenija).

PANATINAIKOS: Singlton, Nikols 6, Rivers 12, Bohoridis, Kalates, Focis, Papas, Feldin 7, Gist 17, Haralampopulos, Burusis 12, Kalates 16. Trener: Ćavi Paskval.

CRVENA ZVEZDA: Volters 8, Rebić, Dangubić 2, Mitrović 4, Lazić, Dobrić, Simonović 4, Dženkins 8, Gudurić 3, Jović 3, Kuzmić 15, Bjelica 12. Trener: Dejan Radonjić.

MAJSTORIJA: Kakva trojka Zvezdinog novajlije! (VIDEO)

Zeleni su imali seriju od 11:0 na početku druge četvrtine za manje od tri minuta za plus 20.

Seriju nije uspeo sa linije slobodnih bacanja da prekine Gudurić, ali jeste Ognjen Kuzmić posle promašaja Simonovića za tri poena.

(Izvor:youtube/Sport Nation)

Međutim, domaći su došli i do plus 23 na polovini druge četvrtine. Zvezda je uspevala da se na moment vrati u igru, zapravo da samo ublaži poraz, ali ne više od toga.

Najbolji kod pobednika bio je Džejms Gist sa 17 poena.

Kod Zvezde je sjajan učinak imao Ognjen Kuzmić sa dabl – dabl ičinkom od po 15 poena i skokova.