1

PRVI PORAZ JUNIORA: Srbija poražena od Nemačke u Manhajmu

Objavljeno: 31.03.16 u 08:47

Juniorska reprezentacija Srbije prvi put je poražena na turniru „Albert Švajcer“ u Manhajmu. Izabranici trenera Milana Gurovića izgubili su, posle stratne tri pobede, u 4. kolu od Nemačke – 80:67 (29:21, 16:14, 14:19, 21:13).

Domaćini turnira su od samog starta nametnuli svoj ritam, pa su zahvaljujući odličnom Mušidiju dobili prvu deonicu rezultatom 29:21, a rezultat su kontrolisali i u drugoj deonici, pa su otišli na veliki odmor sa „plus deset“ (45:35).

Naš tim je mnogo bolje zaigrao u drugom poluvremenu, pa je u 23. minutu smanjio na 43:47, a zatim i tri minuta kasnije bio na 48:52, ali su se Nemci ponovo odlepili.

U poslednjoj deonici, domaćini nisu dozvolili preokret, pa je Srbija tako prvi put poražena u Manhajmu. U našem timu, najefikasniji su bili Glišić sa 14 i Marjanović sa 10 poena.

Srbija u četvrtak od 15.30 časova igra protiv Argentine.