0
Košarka

NBA: Bjelica još uvek povređen, Orlando brojao do 77 za poluvreme, šou Demijana Lilarda (VIDEO)

Objavljeno: 29.02.16 u 09:05

Među osam utakmica odigranih u najjačoj košarkaškoj ligi na svetu u noći između nedelje i ponedeljka nije bilo srpskih igrača.

Strulni štab Minesote još uvek ne želi da rizikuje sa Nemanjom Bjelicom i njegovom povredom koju vuče još od 10. februara, ali svakako nisu mogli da izbegnu 41. poraz u sezoni, ovog puta od Dalasa ubedljivim rezulattom 128:101. Čendler Parsons ponovo je bio nezaustavljiv sa 29 postignutih poena, a osim Bjelice u timu ‘vukova’ nije bilo ni Nikole Pekovića.

Zanimljiva utakmica viđena je u Indijani gde je Pejserse savladao Portland predvođen Demijanom Lilardom. Sjajni plejmejker je ubacio 33 poena, od čega nekoliko nestvarnih pogodaka u stilu Stefa Karija, od čega čak 20 samo u prvoj četvrtini. Najbolji igrač domaćih Pol Džord potpuno je podbacio sa ‘samo’ 11 poena, što je i jedan od glavnih uzroka poraza Indijane.

(Izvor: youtube / NBA Highlights)

Najviše pogodaka i, za publiku, najzanimljiviji meč bio je u Orlandu, između Medžika i Filadelfija 76-ersa. Utakmica je završena rezultatom 130:116 u korist domaćih, koji su samo u prvom poluremenu postigli čak 77 poena.

Bilo je i atraktivnih poteza u kojima je prednjačio Aron Gordon, strelac 22 poena. Ipak, Orlando su predvodili Nikola Vučević i Viktor Oladipo sa po 28 poena, dok je na drugoj strani Okafor postigao 26.

(Izvor: youtube / FreeXimoPierto)

Klivlend bez Lebrona Džejmsa je poražen od Vašingtona sa 113:99, a bez prve zvezde Kajla Laurija poraz je pretrpeo i Toronto od Detroita sa 114:101.