4

ABA JTD: Zvezdi derbi, Partizan parirao jedno poluvreme (VIDEO) (FOTO)

Objavljeno: 03.11.15 u 19:55

U derbiju 8. kola ABA lige Crvena zvezda je na svom terenu savladala Partizan sa 92:77 (13:24, 32:16, 23:20, 24:17) i opravdaal ulogu favorita.

Partizan, u čijim se redovima posle duže pauze, usled velike želje, vratio Mihajlo Andrić a debitovao na klupi Petar Božić, a na terenu Džons, je bolje odigrao početak meča. imali su gosti +11, četiri trojke su pogodili u prvih deset minuta.

Zvezda je predvođena, pre svih, Milerom napravila seriju u drugoj deonici i stigla rezultata. Posle rezultatske klackalice, na poluvreme se otišlo sa rezultatom 45:40 za crveno-bele, a ovo je potez koji je obeležio taj deo igre.

izvor: YouTube/partizan video materijal

Očekivalo se da će neizvesnost potrajati, iako je Zvezda bila favorit. Držao se tim Božića do 25-og minuta i to je bio njihov maksimum. Negde kod rezultata 63:58 crno-beli su stali i razlika crveno-belih posle toga je bila nenadoknadiva.

Posle serije 15:3 domaćin je došao do 78:61 u trećoj deonici i meč je izgubio na dramatičnosti. Razigrao se Branko Lazić, a crno-beli nisu mogli da pronađu raspoloženog igrača.

Delije su skandirale bivšem treneru  Dušku Vujoševiću, a crveno-beli privodili meč lagano kraju.

Zvezdu su predvodili Miler, koji je većinu ppoena dao u prvom poluvremenu, Lazić, Štimac i Gudurić, a kod crno-belih su dvocifreni bili Aranitović, Cvertković i Džons.

Pogledajte i ko je bodrio momke Dejana Radonjića.

[stextbox id=“hotsport_text_box“]Crvena zvezda – Partizan 92:77
(13:24, 32:16, 23:20, 24:17)
Hala: Pionir
CRVENA ZVEZDA: Rebić, Tompson 2, Mekel 12, 9 asistencija, Lazić 14, Simanić, Tejić 11, Simonović 6, Gudurić 10, Jović, Miler 17, Cirbes 7, Štimac 13.
PARTIZAN: Cvetković 14, Aranitović 19, Džons 12, Marinković, Vitkovac 9, Đumić 5, Perović 4, Magdevski, Andrić 3, Milutinović 7, Vrabac, Anđušić 4.[/stextbox]