8

ABA: Veliki preokret Partizana za prvu pobedu u sezoni (VIDEO)

Objavljeno: 06.10.15 u 22:53

Košarkaši Partizana zabeležili su prvi trijumf u ABA ligi ove sezone pošto su u meču 3. kola pred oko 4.000 gledalaca u Pioniru savladali MZT sa 72:69 (23:25, 15:24, 17:12, 17:8) i to posle velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Nije dobro počela utakmica za domaću ekipu pošto je već u četvrtom minutu MZT došao do pet poena prednsoti (11:6), da bi crno-beli serijom 6:0 prvi put došli do vođstva.

Već do kraja prve četvrtine Skopljanci su ponovo imali prednost i to uz dosta postignutih poena (25:23), da bi se ta predsnot višetruko uvećala do poluvremena na koje je MZT odneo ogromnih 11 poena razlike (49:38).

(Izvor: Youtube/Partizan video materijal)

Trebalo bi svakako istaći da je goste vrlo dobro slućio šut za tri poena (7/10), a pojedini od tih pogodaka bili su iz vrlo teških pozicija. Na početku drugog poluvremena gosti su došli i do maksimalnih +13 (54:41), ali su crno-beli nešto boljom odbranom ipak uspeli da se vrate u igru pošto su počeli da pogađaju i u napadu pa se na poslednji odmor između četvrtina otišlo sa svega šest poena viška za Makedonce.

Povreda Marka Ljubičića na početku četvrte deonice donela je velike probleme Skopljancima pošto su crno-beli vrlo dobro upoznati sa načinom igre edija Sinadinovića što su maksimalno koristili i presingom su mu oduzimali lopte što je dovelo do toga da je Partizan na polovini poslednje deonice prišao na samo tri poena zaostatka (63:66), a potom na tri minuta do kraja i na samo -1, dabi u sledećem napadu Božo Đumić pogocima sa linije za slobodna bacanja prvi put posle prve deonice doneo prednost domaćinu (69:68).

Posle po jednog slobodnog bacanja pogođenog sa obe strane, na sedam sekundi pre kraja usledio je flouter Aleksandra Cvetkovića za konačnih 72:69, nakon čega su Skopljanci promašili tešku trojku za izjednačenje.

Dvocifreni u timu Partizana bili su Cvetković sa 15 i Vitkovac sa 10 poena, a pored toga imao je i devet skokova. Kod gostiju bolji od ostalih sa 14 poena bio je Stojanovski, Bunić je dodao 13, a Ljubičić 12 poena.

Partizan: Cvetković 13, Aranitović, Marinković 16, Petrov, Vitkovac 10, Đumić 6, Koprivica 6, Perović 4, Magdevski 2, Glišić, Vrabac 5, Milutinović 8

MZT: Sinadinović 3, Ljubičić 12, Mekić, Markovski, Vasiljević, Simonovski 5, Mladenovski 2, Drenovac 9, Bunić 13, Stojanovski 14, Mijatović, Luković 11

U poslednjem meču današnjeg programa 3. kola ABA lige prvak Slovenije bio je ubedljivo bolji od lokalnog rivala Krke pobedivši sa 74:51 (9:13, 19:16, 13:12, 23:10).

Ekipu iz Šentjura do pobede je vodio Čebular sa 14 poena, dok su na drugoj strani bolji od ostalih bili Katnić i Dimec sa po 12 poena.