0
Košarka

EUROBASKET 2015: Letonija je prvi četvrtfinalista, Slovenci pakuju kofere

Objavljeno: 12.09.15 u 13:50

U prvom meču osmine finala Letonija je savladala Sloveniju rezultatom 73:66 (20:20, 22:20, 13:12, 18:14) i plasirala se u četvrtfinale.

Već na početku meča se videlo da će ovo biti duel dve vrlo izjednačene ekipe, ta da će neizvesna završnica odlučivati o pobedniku. Tako je i bilo, tri četvrtine je rezultat bio u potpunom egalu, ali je onda Letonija sa par vezanih trojki stekla prednost, a onda i pogotcima sa distance i održavala prednost.

Bilo je u jednom momentu i ‘plus 10’, ali Slovenci nisu odustajali. Stigli su do zaostatka od četiri poena na minut i po do kraja, ali više od toga veoma bleda Slovenija nije mogla. Ništa nisu mogli da pogode u samom finišu, pa će Letonija čekati pobednika duela Francuska – Turska.

U pobedničkom taboru najbolji je bio Strelnieks sa 17 poena, šest skokova i osam asistencija, dok je Beržins postigao 13 poena i uhvatio takođe šest lopti. Na drugoj strani, jedino je Zoran Dragić bio raspoložen sa ubačenih 17 koševa.