0

DRAMA: ‘Orlići’ tek u poslednjem minutu srušili Belgiju

Objavljeno: 14.07.15 u 18:20

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Belgiju 76:74 u drugom kolu druge faze na Evropskom prvenstvu u Italiji.

Očajno su izabranici Vladimira Đokića otvorili utakmicu sa „crvenim đavolima“. Belgijanci su poveli 20:6, a prvu deonicu su rešili u svoju korist 25:14. U drugom delu igre naš tim je zaigrao dosta bolje i nakon 33:20 za Belgiju, serijom 12:0 stigao do „minus jedan“, da bi Rebić u poslednjim sekundama poluvrmena poravnao na 34:34.

U trećoj četvrtini izabranici Vladimira Đokića su napravili novu seriju 11:0 najviše zahvaljujući poenima Rebića, Tejića i Zagorca. Ipak, to „orliće“ nije odvelo u mirnu luku. Pola minuta pre kraja utakmice Srbija je vodila sa 74:71, ali su napad imali Belgijanci. U penal drami, Davidovac je za Srbiju dobro izveo poslednja dva slobodna bacanja za 76:73, dok je Lekom postavio konačan rezultat 76:74.

Tejić je bio najefikasniji sa 17 poena uz osam skokova, Rebić je postigao 15 poena, dok su dvocifren učinak imali još Zagorac 13 i Apić 10. Na drugoj strani, Akjazili je ubacio 19 poena, Kestelot 15.

Srbija je u ponedeljak obezbedila plasman u četvrtfinale Eurobasketa, a u grupi E trenutno ima maksimalan učinak sa četiri pobede, Francuska ima 3-1, Belgija 2-2, Izrael 1-3. U narednoj utakmici, Srbija će protiv Francuza igrati u sredu od 18.45.