1

SLS: Partizan se mučio pa razbio Nišlije

Objavljeno: 28.03.15 u 21:42

U prvom kolu košarkaške Superlige Srbije Partizan je u gostima savladao Konstantin 87:74 (16:18, 22:18, 18:11, 31:27).

Nisu crno-beli tako lako izašli na kraj sa Nišlijama kao što to rezultat govori. Četa Duška Vujoševića se 25 minuta mučila sa veoma razigranim Nišlijama u hali Čair. Konstantinu je pripala prva četvrtina, ali je Partizan otišao na veliki odmor sa košem razlike 38:36.

Veliki šok usledio je početkom treće deonice kada je Konstantin ponovo došao u vođstvo. U 25. minutu igre bilo je „plus pet“ za tim iz grada na Nišavi – 45:40. Ipak, tada su se crno-beli probudili i napravili veliki preokret. Prvo je serijom 5:0 Milenko Tepić poravnao na 45:45, da bi nedugo zatim na semaforu stajalo 52:45 za Partizan. Crno-beli su treću četvrtinu rešili u svoju korist 56:47. Serija Beograđana se nastavila i u poslednjih deset minuta. Posle svega tri minuta igre Partizan je vodio sa maksimalnih 18 poena razlike 67:49, što znači da je četa Duška Vujoševića za osam minuta napravila seriju 27:4. Tada je bilo jasno da će šampion Srbije zabeležiti prvu pobedu u novom šampionatu. Do kraja utakmice Konstantin je uspeo samo da ublaži poraz – 87:74.

Kod pobednika najefikasniji je bio Milutinov sa dabl-dabl učinkom 17 poena i 10 skokova. Pratio ga je Milosavljević sa 16 poena, dok je Mačvan „upisao“ 13 koševa, a Akojon 11. Sa druge strane Tasić je postigao 17 poena, a Stojačić 12 koševa.

KONSTANTIN – PARTIZAN 87:74 (36:38)

Dvorana: Čair. Gledalaca: 3.000. Sudije: Nešković, Maričić, Stefanović.

KONSTANTIN: Veličković 6, Despotović 6, Đorđević, Barać 6, Vitković 5, Stojačić 12, Ostojić 4, Tasić 17, Savić, Obrenović 10, Vučićević, Gudžić 8.
PARTIZAN: Akojon 11, Pavlović 7, Tepić 8, Murić 3, Marinković 2, Dalo 3, Milutinov 17, Milosavljević 16, Mačvan 13, Đumić 2, Andrić 5, Milutinović.