0

NBA: Atlanta je gazda na ‘Istoku’, Golden Stejt na ‘Zapadu’

Objavljeno: 07.03.15 u 08:35

U velikom derbiju ‘Istoka’ Atlanta je na svom parketu savladala Klivlend 106:97, dok je na ‘Zapadu’ Golden Stejt bio bolji od Dalasa 104:89.

„Jastrebovi“ su u sjajnoj formi o čemu govori podatak da su pobedili na 42 od 48 poslednjih utakmica. Pred Atlantom oružije su položili Lebron Džejms i drugari. Domaćin je odlično otvorio utakmicu i već posle prve četvrtine imao je prednost od „plus 17“ – 36:19. U drugom peropdu gosti su za nijansu zaigrali bolje što je dovelo do topljenja prednosti Atlante za na poluvremenu podnošljivih za Kavse 53:43.

Treća četvrtina donela je potpuni preokret i prvo vođstvo Glivlenda na meču 69:68. Pad u igri Hoksa bio je jasan, mada se domaćin izvukao i u poslednjih 12 minuta ušao je sa vođstvom 71:69. U nastavku rezervista Atlante Šorder odigrao je fantastično, nadomsetio je promašaje Korvera i doneo Atlanti 49. pobedu.

Kod pobednika proslavio se Horford sa 19 poena i devet skokova, Ti je ubacio 16, Milsap 16 i Šorder 15 poena. U timu Klivlenda najefikasniji bio je Irving sa 20 poena, ali katastrofalnim šutem za tri 0-5. Lebron Džejms se zaustavio na 18 poena, što mediji „preko bare“ i vide kao razlog za poraz Kavsa. Lov se zaustavio na 14 poena.

U duelu Golden Stejta i Dalasa nije bilo previše neizvenosti. „Ratnici“ su brzo stekli prednost koju su uvećavali sve do poslednje četvrtine, kada su Mevsima dozvolili da se malo poraduju. Ruku na srce Dalas je vodio do petog minuta meča, imao je „plus šest“ – 8:14, ali je Golden Stejt zahvaljujući raspoloženom Kariju krenuo da lomi i protivnika do kraja početne deonice slomio – 29:24. Od tada gosti nisu imali šta da traže na ovom meču.

MVP bio je Kari sa 22 poena i sjsjnim procentom šuta za tri 5-8. Grin je ubacio 18 koševa, a Tompson se zaustavio na 16. Sa druge strane Novicki je ubacio 14 poena, koliko je upisao i Rondo. Malo da bi se savladao najbolji tim „Zapada“.