0

NBA: Portland ‘bije’ i ne staje (VIDEO)

Objavljeno: 09.01.15 u 08:35

U derbiju večeri u najjačoj košarkaškoj ligi sveta Portland je na svom terenu savladao Majami 99:83.

Tim sa Floride je bolje otvorio utakmici. Hitsi su u napadu delovali raspoloženo, a u odbrani su maksimalno zaustavili šut za tri poena Portlanda. Majami je na poluvreme otišao sa „plus pet“ 48:43. Ipak, u trećoj četvrtini jedan od kandidata za titulu je odigrao mnogo bolje. U seriju su ušli Oldridž, Metjuz i Lilard i spasa nije bilo. Prednost Blejzersa je rasla iz minuta u minut do konačnih „plus 16“ – 99:83.

Oldridž je bio junak utakmice sa 24 poena i 12 skokova. Podršku je imao u „artiljeriji“ Metjuza sa 18 i Lilarda sa 16 poena. Sa druge strane Vejd je „upisao“ 23 koša, dok je Boš ubacio 18 poena.