0

Popovićev Artland bolji od Albe

Objavljeno: 11.03.13 u 09:20

Petar Popović

Košarkaši Artlanda savladali su Albu sa 72:56 (18:18, 16:13, 17:14, 21:11) u utakmici 26. kola Bundeslige.

Alba je posle sjajnog meča u Evroligi protiv Efesa potpuno pala u drugom poluvremenu u duelu sa Artlandom, te su srpski internacionalac Petar Popović i saigrači pojačali tempo u ofanzivi i lako su ih nadigrali do kraja meča.

Ne pamti se kada je Alba postigla 25 poena u jednom od poluvremena Bundeslige, što samo ide u prilog činjenici koliko je Artland vodio računa o odbrani.

Popović je za 13 minuta u igri postigao šest poena šutirajući 3/5 za dva, a nakon što je zaradio tri faula, bio je više na klupi nego u igri.

Artland je sada na šestom mestu Bundeslige sa realnim šansama da do kraja ostane na jednom od prvih osam mesta koje vode u plej-of.

Artland u narednom kolu 16. marta igra protiv Bona, direktnog konkurenta za plej-of.