0

Cibona osvojila Kup Hrvatske

Objavljeno: 07.02.13 u 23:23

Slavlje na klupi Cibone

Pogotkom Sandra Nicevića u poslednjoj sekundi produžetka Cibona je savladala Cedevitu sa 77:76 u finalnoj utakmici Kupa Hrvatske.

U više nego interesantnoj utakmici Cedevita nije uspela da materijalizuje ulogu favorita iako je u poslednjoj četvrtini imala i dvocifrenu prednost. Malo po malo „Vukovi sa Tuškanca“ su smanjivali razliku da bi na kraju uspeli da izbore produžetak.

U dodatnih pet minuta igralo se koš za koš, da bi u poslednjem napadu lopta došla do Nicevića koji je sa slobodnog bacanja uputio šut. Skakutala je lopta po obruču, da bi na kraju ipak prošla kroz mrežicu pa je slavlje Cibosa moglo da počne.