0

CSKA krenuo pobedom

Objavljeno: 28.12.12 u 19:17

krstic

Košarkaši moskovskog CSKA započeli su drugu fazu Evrolige pobedom na domaćem tereneu. „Armejci“ su savladali Anadolu Efes rezultatom 90:71 (25:14, 17:18, 21:16, 27:13) zahvaljujući odličnoj igri u poslednjih 10 minuta.

Gosti iz Turske su u prvom poluvremenu dobro parirali zahvaljujući odličnoj zonskoj odbrani i raspoloženom Džordanu Farmaru koji je na kraju postigao 24 poena.

Ipak, u nastavku susreta domaći su zaigrali bolje, a u poslednjem periodu su potpuno pregazili goste iz istanbula za koje je prosečnu partiju prikazao Duško Savanović koji je postigao sedam poena za nešto više od 23 minuta provedena u igri. U pobedničkoj ekipi jedan od najzaslužnijih za pobedu bio je Nenad Krstić sa 22 poena, koliko je postigao i Vims, dok su po 11 poena postigli Teodosić, Hrjapa i Krismas.